DEVOLD Active Woman Zip Neck

Autor: Lenka Uričová

DEVOLD je nórska značka, ktorá vyrába už od roku 1853 vysoko kvalitné odevy z vlny. Ich prvými zákazníkmi boli rybári a robotníci pracujúci pozdĺž nórskeho pobrežia, kde museli čeliť drsnej klíme. Odolné vlnené odevy od DEVOLD sa stali populárnymi a slávni arktickí bádatelia si ich vyberali pre svoje expedície.

DEVOLD Thermal System – Merino Wool

Vlnené spodné prádlo od DEVOLD je prírodné, teplé a pohodlné oblečenie vyrobené z kvalitnej merino vlny. Merino materiál udržuje teplo a sucho počas všetkých ročných období. Je mäkké, prievzdušné, teplé, reguluje pachy a dokáže hrieť aj keď je mokré.

Devold Active Woman prináša zaujímavú kombináciu vlny s tkaninou Advansa Thermo Cool a zjednocuje najlepšie vlastnosti oboch materiálov. Obe pleteniny sú bodovo spojené a každá z nich prináša svoje pozitívne vlastnosti. Materiál Advansa Thermo Cool sa vyrába, aby doplnil vlastnosti vlny. Spodná vrstva z tkaniny Thermo Cool aktívne odvádza pot z tela a udržuje príjemnú telesnú teplotu nezávisle od vonkajšej teploty. Vďaka mäkkej vnútornej vrstve Devold Active je perfektnou voľbou pre tých, ktorí sú citliví na vlnu. Vrchná vrstva z Merino vlny odvádza pot z vnútornej vrtvy, udržuje tak telo v suchu a teple a vlhkosť sa z nej odparuje.

Výrobok je možné prať v automatickej pračke pri 40 stupňoch s použitím pracieho prostriedku na vlnu.

Konštrukcia

DEVOLD - Active Woman Zip Neck je v prevedení roláka, s raglánových strihom a predĺženou zadnou časťou. Rolák je moťné zipsom rozopnúť zhruba do polovice hrude. Pre maximálny komfort sú samozrejmosťou ploché švy.

Výrobca ponúka tri farebné vyhotovenia: jahodovo červenú, modrú a čiernu. Dostupné sú veľkosti od XS po XL.

Paramentre

Hmotnosť: 205 gr/m2
Merino vlákno: 20,5 mikrónov
Materiál: 37 % merino vlna
54 % polyester ThermoCool
9% polyamid

Osobná skúsenosť

Funkčné prádlo Active Woman zip neck som sa rozhodla aktívne testovať počas dvoch týždňov v rámci rôznych aktivít. Jednak na nenáročné aktivity, prechádzky a aj turistiku v prostredí Malých Karpát.

Čo sa týka strihu, nátelník je anatomicky tvarovaný a pekne sedí na postave. Naviac má predĺžený rolák so zipsom, ktorý výborne hreje krk a nahrádza tak šatku alebo šál. Zips rozopnuteľný do polky hrude umožňuje prípadnú reguláciu pri prehriatí. Z pohľadu farebného dizajnu, testovala som čierne prevedenie, toto však je zjemnené a doplnené príjemných vzorom v bielej farbe, čo v konečnom dôsledku vytvára veľmi pekný efekt.

Od prírodného materiálu z merino vlny som očakávala, že bude nepríjemne škriabať na tele, ale opak je pravdou a nátelník je príjemný a mäkký na dotyk. Toto výrobca dosiahol práve kombináciou s umelým vláknom a jeho použitím na spodnej vrstve.

Osobne som neverila, že materiál Merino má až také vlastnosti z pohľadu regulácie pachov. Po teste Merino výrobku musím ale potvrdiť, že materiál naozaj „pohlcuje“ pachy a až po dvoch týždňoch každodenného nosenia bolo nevyhnutné nátelník oprať. Moja osobná skúsenosť len potvrdila vyššie popísané vlastnosti tohto produktu.

Rolák som testovala počas jesene, jeho využitie však určite môžem doporučiť aj do chladných zimných dní, na turistiku, skialpinizmus či lyžovanie.

Testovaný produkt Devolt Active Woman Zip Neck do testu poskytol portál GAMISPORT.CZ, športový e-shop so širokou ponukou športového oblečenia.

Ak sa Ti článok páči, pošli link kamarátom

Podcast Štartovacia čiara

Prvý podcast o behu, tréningu a motivácii. Miloš a Michal prinášajú inšpiratívne príbehy, aby Vás motivovali k dosiahnutiu Vašich športových cieľov.
Podcast Štartovacia čiara

Salamander Trail Camp

Salamander Trail Camp je bežecký kemp nielen pre trail bežcov. Svoje vedomosti nám odovzdá skúsený trailový bežec Marian Kamendy. V nádhernom prostredí Štiavnických vrchov si ukážeme techniku behu, budeme sa venovať aktívnej regenerácii, silovému tréningu či nácviku agility. Ubytovanie je zabezpečené v novom penzióné Antošíkov majer, ktorý leží na samote, uprostred prírody a poskytne nám skvelé zázemie na tréning, ale i duševný relax.
Salamander Trail Camp
Facebook profil
Instagram profil

Zaujímavé linky

Podcast Štartovacia čiara
Prvý podcast o behu, tréningu a motivácii. Miloš a Michal prinášajú inšpiratívne príbehy, aby Vás motivovali k dosiahnutiu Vašich športových cieľov.
Podcast Štartovacia čiara