CITYLIFE.SK - Čo sa deje v Bratislave a okolí

Jaskyne na Slovensku

Nočná akcia v Jazvečej jaskyni

Po poslednom nezdare v Podskalskom Roháči sa mi opäť podarilo dostať na akciu. Bohušovi som už dávnejšie navrhoval večerný či nočný termín a v posledný marcový piatok to klaplo. Ako najdostupnejšiu jaskyňu sme vytypovali Jazvečiu, kde sa dá pomerne rýchlo dostať.

Kategória: Jaskyne na Slovensku

Michal Uriča, 28.5.2012

Jaskyňa Skrýšna diera - Kopáčska akcia pod Žibricou

V druhú júlovú nedeľu sa mi podarilo utrhnúť na jaskyniarsku akciu, a tak som sa hlásil na výpomoc. Ako som sa dozvedel, plán bol pomôcť podskupine Topvar pri výkopových prácach v Skrýšnej diere pod vrcholom Žibrice v pohorí Tribeča.

Kategória: Jaskyne na Slovensku

Michal Uriča, 3.8.2009

Krásna Malenica a tri Veterné diery

Vlani v októbri nám Ostrá Malenica (909 m n. m.) v Strážovských vrchoch ukázala svoju nevľúdnu tvár, v polovici tohtoročného júna sme sa z nej spolu s Igorom Haviarom mohli pokochať prekrásnym výhľadom na Považie, Strážov i Kľak.

Kategória: Jaskyne na Slovensku

Bohuslav Kortman, 6.7.2009

Keď slnko vábi leňošiť pred jaskyňou (Jaskyne M. Manína)

V piatok mi Bohuš Kortman oznámil plán na nedeľu: pôjdeme preskúmať jaskyne vo Verdone v Súľovských vrchoch, konkrétne skalné bradlo Manínsky Verdon v masíve Malého Manína.

Kategória: Jaskyne na Slovensku

Michal Uriča, 12.5.2009

Mastné fľaky...alebo zimná povrchová speleológia

Je sobota a vystupujeme z auta v Temeši. Našim cieľom je skalnatá dominanta tejto malej dedinky. Prírodná rezervácia Temešská skala bola vyhlásená v roku 1986...

Kategória: Jaskyne na Slovensku

Martin Kiripolský, 26.2.2009

Strážovské vrchy - Na akcii v jaskyni Četníkova svadba

Na konci augusta nás jaskyňami v Moravskom krase opäť sprevádzal Láďa Kokeš. Nebolo to prvýkrát, a tak sme mu sľúbili, že ho na odplatu zoberieme do niektorej z našich jaskýň.

Kategória: Jaskyne na Slovensku

Michal Uriča, 4.12.2008

S jaskyniarmi na povrchovom prieskume Strážova

Autá zaparkujeme okolo deviatej hodiny na sútoku potokov pri križovatke turistických chodníkov Pod Hrádkom a označujeme ich viditeľne povoleniami na vstup.

Kategória: Jaskyne na Slovensku

Michal Uriča, 7.5.2008

Nízke Tatry - Jaskyňa Zlomísk

Jaskyňa je situovaná východne od Liptovského Mikuláša, v Národnej prírodnej rezervácii Jánska dolina. Nachádza sa v strednej časti krasového úseku na jej západnom svahu.

Kategória: Jaskyne na Slovensku

Ľubomír Kubíček ml., 1.2.2008

Malé Karpaty - Jaskyňa Driny

Jaskyňa je vytvorená v druhohorných hnedosivých spodnokriedových rohovcových vápencoch vysockého príkrovu koróziou atmosférických vôd pozdĺž tektonických porúch.

Kategória: Jaskyne na Slovensku

Michal Uriča, 27.11.2007

Nájdeme Kátlinskú jaskyňu?

Bolo to pred niekoľkými desiatkami rokov. Mariková bola dedinkou dreveníc a ťažkého života. Ako každý deň i to ráno zapriahol roľník, ktorého meno už čas zabudol, svoje dve kravy a odišiel na roľu brániť. Odrazu prekvapený zastal. Brány zaškrípali, narazili na kameň a jedna z dvoch kráv nohou zapadla...

Kategória: Jaskyne na Slovensku

Bohuslav Kortman, 14.1.2007

HORALFEST 2012

VYSOKÉ TATRY – Horský internetový klub (HIK) v spolupráci s mestom Vysoké Tatry a oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Tatry vyhlasujú 7. ročník festivalu amatérskej tvorby o horách – HORALFEST 2012.
Viac info: www.horalfest.sk

Sport-Outdoor.sk

Inzercia

GPSmap 62st EUROPE + SK TOPO

Predám ročný turistický GARMIN 62st, nepoužívaný. Kupoval som ho na motorku, ale tam sa zle ovláda, preto ho nepoužívam. Ešte je v záruke.
Cena: 350 €
Meno: Juraj
Telefón: 0904040400
Email: jbobka@hotmail.com

Počasie Meteo.sk

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

Partneri