Haglöfs Actives Roundneck

Autor: Stanislav Hromádka

Ide o viacúčelové termotričko vhodné na množstvo outdoorových aktivít. Vďaka kombinácii dvoch materiálov ponúka optimálnu reguláciu tepla a vlhkosti. Materiály sú jemné na dotyk a majú vysokú absorpčnú schopnosť. Ploché švy zabezpečujú väčší komfort a v kľúčových miestach neškriabu. Elastický materiál umožňuje maximálnu slobodu pohybu. Tričko je vyrobené z recyklovaných materiálov a aj po dlhšom nosení nesmrdí vďaka Polygiene® Natural Silver Salt Technology.

Skúsenosť

Uvedené tričko som si kúpil spolu s boxerkmi Actives Boxer. Chcel som základnú vrstvu, v ktorej sa nebudem cítiť ako v dačom umelom, čo škriabe alebo svrbí, ako je to pri väčšine menej kvalitných termoprádiel. Tričko je veľmi príjemné na dotyk. Pod pazuchami a na zápästiach má jemnejší materiál. Švy sú ploché, skryté a neškriabu. V bielej verzii trička sú zvýraznené zelenou niťou, čo je oproti použitiu pri Actives Boxer veľmi efektné. Na ľavej strane hrude je čierne "Hačko". Štítok s pokynmi na ošetrovanie z prehľadného materiálu je všitý na krku z vonkajšej strany, takže neškriabe a neprekáža.

Tričko som kúpil vo veľkosti XL, ale nosením som neskôr zistil, že kľudne mohlo byť aj "Lko". Má dostatočnú elasticitu, je pomerne dlhé - do pol zadku, čo je super, lebo sa pri pohybe hneď nevyhrnie z nohavíc. Veľmi dobre saje pot, avšak treba mať ako ďalšiu vrstvu materiál, ktorý ho odvádza od tela. Taktiež drží teplo. Mne stačilo obliecť trebárs klasickú bavlnenú košeľu a tenkú bundu a bol som oblečený na jesennú prechádzku s kočíkom alebo na cestu do roboty. Používam ho aj na šport, aj na bežné nosenie. Veľmi oceňujem to, že po použití tuhého antiperspirantu mi pod pazuchami na tričku nezostávajú žiadne stopy po jeho používaní. Na pranie používam klasické pracie gély (teda ja nie, manželka používa J), samozrejme bez aviváže. Žiadne veľké ohľady na tričko neberie, maximálne je pri praní vložené do pracej sieťky. Bežným praním som nezaregistroval žiadne zmeny kvality, elasticity, či farby v okolí zelených švov. Po odstredení a vyvesení je pri izbovej teplote do 2 hodín suché.

Plusy

• Veľmi dobre drží teplo
• Používanie antiperspirantov nezanecháva na materiály žiadne stopy
• Príjemné na nosenie ako aj na športové aktivity
• Farebné zvýraznenie plochých švov

Mínusy

• V podstate žiadne, len po vlastnej skúsenosti Vám radím, aby ste si vybrali správnu veľkosť, lebo napr. XL je naozaj Extra Large!

Ak sa Ti článok páči, pošli link kamarátom

Podcast Štartovacia čiara

Prvý podcast o behu, tréningu a motivácii. Miloš a Michal prinášajú inšpiratívne príbehy, aby Vás motivovali k dosiahnutiu Vašich športových cieľov.
Podcast Štartovacia čiara

Salamander Trail Camp

Salamander Trail Camp je bežecký kemp nielen pre trail bežcov. Svoje vedomosti nám odovzdá skúsený trailový bežec Marian Kamendy. V nádhernom prostredí Štiavnických vrchov si ukážeme techniku behu, budeme sa venovať aktívnej regenerácii, silovému tréningu či nácviku agility. Ubytovanie je zabezpečené v novom penzióné Antošíkov majer, ktorý leží na samote, uprostred prírody a poskytne nám skvelé zázemie na tréning, ale i duševný relax.
Salamander Trail Camp
Facebook profil
Instagram profil

Zaujímavé linky

Podcast Štartovacia čiara
Prvý podcast o behu, tréningu a motivácii. Miloš a Michal prinášajú inšpiratívne príbehy, aby Vás motivovali k dosiahnutiu Vašich športových cieľov.
Podcast Štartovacia čiara